بهشت و جهنم در منهاج فردوسیان

این کتاب برای آنان که می خواهند انگیزه و اشتیاقشان در رسیدن به درجات عالیه‌ی کمال و سعادت را بیشتر کنند، مفید است.

بخشی از مقدمه:
همانطور که «مجموعه‌ی قواعد نظری و قوانین عملی منهاج فردوسیان» کتاب مطالعه نیست، بلکه برنامه‌ی عمل است؛ این کتاب نیز برای مطالعه نیست بلکه برای چشیدن و بلعیدن است؛ به تعبیری، کتابِ خواندنی نیست بلکه کتابِ خوردنی است. منهاجی باید سطر به سطر آن را در مکانی خلوت و با حواس جمع، بخواند و تصویرش را در ذهن بیاورد. پس نباید در مطالعه‌ی این اثر نفیس، عجله کند بلکه با آرامشِ تمام، اول صبح یا آخر شب، در حالی که همه جا را سکوت و آرامش فراگرفته، قسمتی را مطالعه نماید برای بلعیدنِ مطالبِ آن یعنی خواندنی که مانند خوردن باشد.
پس ای عزیز! سعی کن با خواندن این سطور، به باور آن برسی و طعم آن را با قلب خود بچشی، و گرنه مطالعه‌ی این کتاب، وبالی بیش نخواهد بود.
تأکید می‌کنم آنچه در دست شماست،‌ کتابی است جهت ایجاد حال بهشتی و جهنمی بودن در اصحاب منهاج. هر منهاجی با مطالعه‌ی دقیق و مکرر این اثر می‌کوشد تا حال و هوای بهشت و جهنم را در وجودش ایجاد کند و همواره این حس را بیدار و فعال نگه دارد.
استاد عالی، حضرت امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) در وصف پرهیزکاران می‌فرمایند: «هُمْ وَ الجَنَّهُ کمَنْ قَدْ رَآهَا، فَهُمْ فِیهَا مُنَعَّمُونَ وَ هُمْ وَ النَّارُ کمَنْ قَدْ رَآهَا، فَهُمْ فِیهَا مُعَذَّبُون‏» یعنی رابطه‌ی اینان با بهشت مانند کسی است که آن را می بیند، پس [به واسطه‌ی این شدت اتصال،] در آن متنعّم [و برخوردار از نعمت‌ها] هستند. [همچنین] رابطه‌ی اینان با جهنم مانند کسی است که آن را می‌بیند، پس [به واسطه‌ی شدت اتصال،] در آن عذاب می‌شوند.
نکته‌ی قابل تذکر اینکه در این کتاب، فقط اوصاف بهشت و نعمت‌های آن و اوصاف جهنم و عذاب‌های آن آمده است و به مقوله‌هایی مانند: چه کسانی بهشتی و جهنمی هستند؟ چه اعمالی موجب بهشتی یا جهنمی شدن می‌شود؟ بهشت و جهنم در زمین است یا آسمان؟ بهشت و جهنم اکنون موجود است یا هنوز آفریده نشده است؟ و… پرداخته نشده است چون اینگونه بحث‌ها، علمی است و ثمره‌ی عملی ندارد و حتی توجه به آنها، منهاجی را از مقصد اصلی کتاب که قرار گرفتن در حال و هوای بهشت و جهنم است، دور می‌سازد.
مزیت چاپ دوم بر چاپ اول، مقدمه‌ی بسیار مهمی است که در آن به شبهات صوفیه علیه دو رکن بهشت و جهنم پاسخ داده شده است.

فهرست این کتاب را رایگان از «ایــنــجــا» دریافت کنید.

برای خرید این کتاب، از گزینه‌ی زیر اقدام کنید

14,000 تومان – خرید

*****

عزیزانی که می‌خواهند نسخه‌ی چاپی این کتاب را داشته باشند، با شماره‌ی زیر تماس بگیرند:
۰۹۰۲۹۴۷۶۷۱۶
۰۹۱۵۸۹۳۷۹۲۵
طباطبایی

مژده

تمام محصولات این فروشگاه

با نود درصد تخفیف عرضه می‌شود.

بشتابید!