آشنایی با منهاج فردوسیان

این کتاب برای آنان که می‌خواهند به درستی با این نظام تربیتی منهاج فردوسیان آشنا شوند، مفید است.

مقدمه:
این مقدمه را اختصاص می‌دهم به بیان اموری که مرا بر آن داشت تا اثر مستقلی برای آشنایی با منهاج فردوسیان بنویسم. این امور عبارتند از:
۱. چندین سؤال در باره‌ی نظام جامع تربیتی منهاج فردوسیان وجود داشت که به صورت مکرر و از سوی افراد مختلف پرسیده می‌شد. لازم بود یک بار برای همیشه به این سؤالات پاسخ داده شود. لذا این سؤالات به همراه جواب‌هایش به این مجموعه افزوده شد تا به راحتی در دسترس اصحاب منهاج فردوسیان قرار داشته باشد.
۲. برخی افرادی که مطالعاتی در سایر طریقت‌ها و برنامه‌های تربیتی دارند، با دیدن برخی شباهت‌ها بین منهاج فردوسیان و آن برنامه‌ها، خواستار شفاف شدن مرزهای منهاج فردوسیان با آن برنامه‌ها بودند. بدین منظور، فصل خاصی اختصاص یافت.
۳. برخی سؤالات از سوی اصحاب منهاج فردوسیان مطرح می‌شد که به صورت مستقیم در باره‌ی برنامه‌ی تربیتی منهاج فردوسیان نبود ولی به نحوی مرتبط با مباحث تربیتی می‌شد و دانستن جوابش در مواری می‌توانست راهگشای اصحاب منهاج فردوسیان باشد. این سؤالات نیز به این مجموعه افزوده شد.
۴. اشکالات و ایرادهایی بر برنامه‌ی تربیتی منهاج فردوسیان مطرح می‌شد که پاسخ دادن به آن لازم بود. مجموعه‌ی این اشکالات به همراه پاسخ هر کدام، به این کتاب افزوده شد.
۵. اشکالاتی بر اینجانب مطرح می‌شد که شایسته بود بدان‌ها پاسخ داده شود، هر چند با رفتنم، این اشکال و جواب‌ها بی‌محل خواهد شد. این اشکالات نیز به همراه جوابش به مجموعه‌ی حاضر افزوده شد.
با این توضیح، روشن ‌می‌شود که این کتاب، شاه‌کلید آشنایی با ریشه‌ها، ساقه‌ها و شاخه‌های درخت تناور منهاج فردوسیان است.
مطالعه‌ی دقیق و عمیق این کتاب، می‌تواند تصویر کامل و همه‌جانبه‌ای از این برنامه‌ی تربیتی ارائه دهد و یاور خوبی برای علاقه‌مندان به تحقیق علمی در باره‌ی منهاج فردوسیان باشد.

فهرست این کتاب را رایگان از «ایــنــجــا» دریافت کنید
برای خرید این کتاب، از گزینه‌ی زیر اقدام کنید

21,000 تومان – خرید

مژده

تمام محصولات این فروشگاه

با نود درصد تخفیف عرضه می‌شود.

بشتابید!